jak usunąć konto na FB?

jak usunąć konto na FB?

Facebook jest najnowszym w długiej linii tego, co obecnie znamy jako “serwisy społecznościowe”. Ale co odróżnia go od konkurencji, to jego popularność. Przy ostatnim sprawdzeniu, Facebook może pochwalić się ponad 2,23 miliardami aktywnych użytkowników.

Założony w 2004 roku w pokoju akademika Marka Zuckerberga, studenta Harvardu, serwis jest obecnie wart miliardy dolarów i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Doczekała się nawet hollywoodzkiej adaptacji – w 2011 r. na ekrany kin wszedł film “The Social Network”, w którym przedstawiono koncepcję serwisu. Ale jeśli nie jesteś na szczycie technologii lub jesteś nowy w Internecie, jako rodzic lub nauczyciel, prawdopodobnie masz kilka pytań.

jak usunąć konto na FB?

Facebook to strona internetowa, która pozwala użytkownikom, którzy zarejestrują się na darmowych profilach, na łączenie się z przyjaciółmi, kolegami z pracy lub ludźmi, których nie znają, online. Pozwala użytkownikom dzielić się zdjęciami, muzyką, filmami i artykułami, a także własnymi przemyśleniami i opiniami z dowolną liczbą osób, które lubią.

Użytkownicy wysyłają “prośby o przyjaźń” do osób, które mogą – lub nie – znać.

Facebook ma ponad 1 miliard użytkowników
Po zaakceptowaniu, dwa profile są połączone z obu użytkowników może zobaczyć, co druga osoba posty. “Facebookers” może pisać prawie wszystko do ich “osi czasu”, migawki tego, co dzieje się w ich kręgu społecznym w danym czasie, a także może wprowadzić prywatny czat z innymi przyjaciółmi, którzy są online.

Osoby posiadające profile zamieszczają informacje o sobie. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, gdzie pracują, gdzie studiują, ile mają lat, czy inne osobiste szczegóły, wielu użytkowników zamieszcza wiele informacji, które są łatwo dostępne dla ich przyjaciół i innych osób. Ponadto, użytkownicy mogą “polubić” inne strony, które ich interesują. Na przykład, kibic Liverpool FC może śledzić klub łącząc się z jego stroną na Facebooku. Tam użytkownik może zamieszczać komentarze i otrzymywać aktualizacje klubowe, zdjęcia itp.

jak usunąć konto na FB?

Dla młodych ludzi, którzy dorastali z technologią, Facebook był kiedyś najpopularniejszą stroną internetową, jaka istnieje. Jednak wielu nastolatków migruje do innych serwisów społecznościowych, takich jak Instagram (który jest własnością Facebooka) i Snapchat.

Ci, którzy nadal go używają, używają go do tworzenia sieci społecznościowych. Młodzi ludzie są naturalnie urodzonymi wielozadaniowcami, więc korzystanie z Facebooka, podobnie jak z każdej innej strony sieci społecznościowej, jest dla wielu nastolatków niemal drugą naturą. Portale społecznościowe pozwalają młodym ludziom eksperymentować z tym, kim są. Są one popularne, ponieważ nastolatki mogą znaleźć w sieci swój własny, nieskrępowany głos, którym mogą podzielić się z przyjaciółmi. Niektórzy nastolatkowie czują, że mogą łatwiej wyrażać siebie w sieci w porównaniu do świata rzeczywistego, ponieważ być może czują, że świat wirtualny jest bardziej bezpieczny.

Nastolatki uwielbiają Facebooka, ponieważ mogą spersonalizować swój profil. W ten sam sposób, w jaki inne pokolenia mogą otynkować ściany swoich sypialni plakatami ulubionych zespołów lub drużyn piłkarskich, młodzi ludzie biorą teraz udział w personalizacji swojej przestrzeni online za pomocą zdjęć, muzyki, filmów i komentarzy. Strona ułatwiła również komunikację. Zamiast podnosić słuchawkę telefonu, aby zadzwonić do domu przyjaciela, nastolatki mogą natychmiast i bezpośrednio komunikować się ze swoimi przyjaciółmi na Facebooku. Nawet e-mail, inna stosunkowo nowa technologia, ma drugorzędne znaczenie dla nastolatków, którzy używają Facebooka, aby zrobić większość ich komunikacji.