Jak pobierać muzykę Spotify offline? Pobieranie muzyki Spotify

Jak pobierać muzykę Spotify offline?

Spotify to cyfrowy serwis streamingu muzyki, który daje dostęp do milionów piosenek, podcastów i filmów od artystów z całego świata, podobnie jak Apple Music.

Spotify od razu przyciąga uwagę, ponieważ można uzyskać dostęp do treści za darmo, po prostu rejestrując się za pomocą adresu e-mail lub łącząc się z Facebookiem. Jeśli nie przepadasz za miesięcznymi opłatami abonamentowymi za Spotify Premium, lub po prostu chcesz zanurzyć się w nim i przetestować go, łatwo jest zacząć i nie ma żadnych zobowiązań.

Możesz dowiedzieć się o głównych różnicach między Spotify Free i Premium w naszym osobnym artykule, ale jako szybkie podsumowanie, darmowa wersja jest wspierana przez reklamy, podobnie jak stacje radiowe. Darmowa wersja Spotify może być dostępna na komputerze, laptopie i telefonie komórkowym, ale pełna usługa wymaga subskrypcji Spotify Premium.

Pobieranie muzyki Spotify

Ilość danych, które Spotify przepala, będzie zależała od jakości streamingu, którą wybierzesz – więcej na ten temat za chwilę. Oto przybliżony przewodnik po tym, ile danych Spotify może przepuścić:

Jedna godzina odtwarzania muzyki zużyje około 50MB danych, gdy jakość jest ustawiona na “normalną”.


Przy normalnej jakości można odtwarzać około 24 godzin muzyki za około 1GB zużycia danych.


Przy wysokiej jakości 1GB zostanie zużyty w mniej niż 15 godzin.


Przy jakości ekstremalnej zużyjesz 1GB danych w ciągu 7 godzin.


Przy odtwarzaniu wideo zużyjesz znacznie więcej danych.

Pobieranie muzyki Spotify

Zarejestrowanie się w Spotify z Facebookiem lub podłączenie konta na Facebooku w późniejszym terminie pozwoli Ci łatwo znaleźć i śledzić znajomych oraz zobaczyć, czego słuchają. Kanał aktywności jest wyświetlany po prawej stronie oprogramowania desktopowego i jest świetnym sposobem na wyłapanie znajomych, którzy słuchają tej samej muzyki co Ty lub wyśmiać ich za ostatnią sesję ABBA.

Możesz również skorzystać z funkcji wyszukiwania w aplikacji, aby znaleźć znajomych. Przejdź do swojego profilu w ustawieniach i dotknij przycisku “Znajdź znajomych”, który pozwoli Ci znaleźć i śledzić więcej znajomych lub artystów.

Jeśli nie jesteś na Facebooku lub nie chcesz podłączyć swojego konta na Facebooku do Spotify, nadal możesz znaleźć i śledzić przyjaciół, po prostu może to być nieco trudniejsze w niektórych przypadkach.

Według Spotify, najlepszym sposobem na znalezienie i śledzenie przyjaciela jest użycie pola wyszukiwania w kliencie desktopowym i użycie tego formatu:

spotify:user:USERNAME

Skopiuj to i zastąp USERNAME nazwą swojego przyjaciela. Jeśli to nie zadziała, poproś znajomego, aby skopiował link do swojego profilu bezpośrednio ze strony swojego profilu i wysłał go do Ciebie. Możesz też zapytać, czy może udostępnić Ci jedną ze swoich publicznych list odtwarzania. Jeśli to oni stworzyli listę, to ich nazwa użytkownika jest zawarta w adresie URL jako liczba: