Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

W jednej ze swoich niedawnych aktualizacji facebook udostępnił użytkownikom Messengera funkcję cofania i usuwania wiadomości. Usunięta wiadomość znika z czatu zarówno u nadawcy jak i u odbiorcy, a w jej miejscu pojawia się informacja o tym, że autor wiadomości usunął ją. Teoretycznie oznacza to, że wiadomość jest już niedostępna. Jednak w internecie nic nie znika na zawsze, więc można dotrzeć do usuniętej wiadomości na Messengerze. Jak to zrobić?

Facebook Messenger to BEZPŁATNA aplikacja mobilna służąca do przesyłania wiadomości błyskawicznych, udostępniania zdjęć, filmów, nagrań audio oraz do prowadzenia czatów grupowych. Aplikacja, której pobranie jest bezpłatne, może być używana do komunikacji ze znajomymi na Facebooku oraz z kontaktami telefonicznymi.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Użytkownicy po prostu pobierają aplikację na swoje urządzenie mobilne/tablet; aplikacja może być również używana na komputerze stacjonarnym. Użytkownicy mają możliwość skonfigurowania Messengera przy użyciu konta na Facebooku lub numeru telefonu (podobnie jak w przypadku aplikacji Whatsapp, Viber, ooVoo itp.) Jeśli użytkownik wybierze opcję skonfigurowania konta przy użyciu profilu na Facebooku, Messenger pobiera informacje z jego profilu na Facebooku w celu skonfigurowania profilu w Messengerze. Informacje te obejmują listę znajomych, zdjęcie profilowe itp. Aplikacja może synchronizować się z kontaktami w telefonie, jak również z aktualną listą znajomych na Facebooku.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Ze wszystkimi innymi podobnymi aplikacjami do przesyłania wiadomości istnieją pewne zagrożenia i rzeczy, na które należy uważać. Niektóre z bardziej powszechnych zagrożeń obejmują cyberprzemoc, doświadczanie lub udostępnianie nieodpowiednich treści oraz rozmowy z nieznajomymi. Aby uniknąć tych problemów, należy stosować te same zasady do wszystkich interakcji online dla młodych ludzi: udostępniaj dane tylko tym, którym ufasz w prawdziwym życiu, pomyśl zanim klikniesz i zgłoś wszelkie nieodpowiednie dane lub wiadomości do zaufanej osoby dorosłej. Istnieją również inne zagrożenia związane z aplikacją Messenger, na które rodzice powinni zwracać uwagę:

Aplikacja Messenger pozwala użytkownikom na wysyłanie innym użytkownikom swojej lokalizacji w wiadomości. Odbywa się to przy użyciu technologii GPS dostępnej obecnie na większości urządzeń. Rodzice mogą chcieć wyłączyć usługi lokalizacyjne na urządzeniu dziecka, aby uniknąć potencjalnego ryzyka. W większości urządzeń usługi lokalizacyjne można znaleźć w ustawieniach telefonu. Wystarczy wyłączyć opcję “dostęp do mojej lokalizacji”.

 

Po skonfigurowaniu z kontem w serwisie Facebook aplikacja Messenger może synchronizować się ze wszystkimi kontaktami z książki telefonicznej, a także ze znajomymi z serwisu Facebook. Jeśli obawiasz się, kto może znajdować się na liście kontaktów Twojego dziecka, lub wolisz ograniczyć liczbę kontaktów do znajomych z Facebooka, możesz to zrobić, pomijając opcję synchronizacji z kontaktami podczas pobierania aplikacji lub wyłączając ją w ustawieniach. Przejdź do Ustawienia > Ludzie > Wyłącz synchronizowane kontakty.