Jak usunąć konto na instagramie? -Instagram jak usunąć konto

Jak usunąć konto na instagramie?

Można by twierdzić, że Instagram to sieć mediów społecznościowych jak żadna inna. Popularna platforma z bazą użytkowników jest zbudowana prawie całkowicie wokół dzielenia się obrazami i filmami. Ten wizualny twist jest dlaczego Instagram jest kulturową potęgą, którą jest dzisiaj – “Instagramming” jest oficjalnie czasownikiem teraz.

Z ponad miliardem zarejestrowanych kont, od małych firm do dużych instytucji, organizacji informacyjnych do ośrodków kulturalnych, celebrytów, fotografów, muzyków i nie wspominając o chałupniczej branży influencerów – trudno przypomnieć sobie czas, kiedy Instagram nie istniał.

Więc, jeśli znalazłeś się poza pętlą Instagram, to czytaj dalej. Damy Ci crash course na temat tego, jak działa aplikacja, jak zacząć, a ostatecznie, jak dostać ‘gramming jak profesjonalny.

Jak usunąć konto na instagramie?

Aby dostosować się do zaktualizowanych wytycznych App Store firmy Apple, Instagram w czerwcu 2022 roku dodał w swojej aplikacji opcję, dzięki której użytkownicy mogą usunąć swoje konto w serwisie.

Wcześniej możliwe było jedynie usunięcie konta na Instagramie poprzez zalogowanie się do przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym. Jednak Apple powiedział deweloperom, że aplikacje oferujące tworzenie kont muszą również wspierać usuwanie kont od 30 czerwca 2022 roku, więc Instagram musiał dodać tę funkcję.

Jak usunąć konto na instagramie?

Po otwarciu aplikacji po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta lub zalogowanie się za pomocą konta na Facebooku.

Jeśli zdecydujesz się na nowe konto, proces jest prosty: zostaniesz poproszony o swój numer telefonu lub adres e-mail, imię i nazwisko, pożądaną nazwę użytkownika i hasło.

Po utworzeniu konta, warto zauważyć, że można utworzyć – i przełączać się między – wiele kont Instagram bez wylogowania, bardzo przydatna funkcja, jeśli chcesz uruchomić oddzielne konta do użytku osobistego i zawodowego.

Chociaż Instagram jest zaprojektowany głównie dla smartfonów, doświadczenie na pulpicie – kiedyś bardzo ograniczone – stale się poprawiało przez lata.

Dziś możesz wejść na Instagram z komputera i użyć przeglądarki internetowej, aby edytować swój profil, zobaczyć swój kanał, polubić i skomentować posty oraz wysłać i odebrać bezpośrednie wiadomości. Możesz nawet publikować zdjęcia i filmy z aplikacji desktopowej, dzięki stosunkowo niedawnej aktualizacji.

Strony profilowe są często pierwszą rzeczą, którą odwiedzają ludzie, więc najlepiej jest utrzymywać swoją nazwę użytkownika, zdjęcie profilowe i bio na bieżąco. Twoje zdjęcie profilowe to ikona, która pojawia się wraz z Twoją nazwą użytkownika na całej platformie, natomiast Twoje bio to miejsce na krótki opis Ciebie lub Twojej marki. Możesz również dodać link do swojej strony internetowej, jeśli dotyczy.